Wycieczka do Warszawy:

28 lutego 2018 r. uczniowie klas III a i III b odwiedzili interaktywną placówkę edukacyjno- wystawienniczą czyli Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego im. Sławomira Skrzypka w Warszawie. Odwiedziliśmy kilka sal, gdzie w ciekawy sposób  poznaliśmy historię pieniądza. Na wstępie uczniowie otrzymali książeczki, które w trakcie zwiedzania uzupełniali zdobytymi informacjami. W sali stylizowanej na halę produkcyjną poznali  proces powstawania pieniądza i nazwiska wybitnych projektantów monet i banknotów oraz ich warsztat pracy. Uczniowie mieli okazję wejść do skarbca bankowego, gdzie za potężnymi drzwiami znajdowały się ukryte w skrytkach złote monety. W środku skarbca leżała prawdziwa sztabka złota, którą mogli dotknąć, a nawet podnieść. Oglądaliśmy  cenne polskie numizmaty oraz monety z całego świata. Tutaj też zobaczyliśmy, ile miejsca zajmuje milion złotych w 10-złotowych banknotach i jak konwojuje się transporty z pieniędzmi. Na koniec spotkaliśmy się z wirtualną górą pieniądza oraz sprawdziliśmy swoją nowo zdobytą wiedzę odpowiadając na pytania. Wycieczka dostarczyła oprócz wiedzy z historii powstawania, projektowania i produkcji pieniądza również wiele wrażeń estetycznych.

dodano 2018/03/05 Urszula Ratz, Joanna Betańska