Mali programiści:

W ostatnich tygodniach uczniowie klasy 2b na zajęciach komputerowych poznawali  Ozobota. Uczyli się jego obsługi oraz poznawali kody, za pomocą których programowali robota. Zadaniem dzieci było użycie  sekwencji  kolorów, aby wyznaczyć  właściwą drogę. Była to świetna okazja do nauki współpracy w grupie oraz wykazania się kreatywnością. Najwięcej radości sprawił przejazd robota po trasie.

6 grudnia uczniów klasy 3c odwiedziła pani Karolina z bardzo sympatycznymi małymi przyjaciółmi – Ozobotami. Te małe roboty edukacyjne  wprowadziły dzieci w świat programowania z użyciem jedynie kredek i flamastrów. Każdy układ kolorów stworzony przez dzieci był inną komendą, którą Ozobot później wykonywał. W ten prosty sposób powstały pierwsze programy. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zajęcia z Ozobotami i wiele z nich skorzystali.

dodano 2017/12/03 Joanna Osiadacz, Ewa Błahuta