Przybywa do nas Mikołaj:

6 grudnia do Małej Jedynki zawitał Mikołaj.  Niezwykły gość przybył na wezwanie uczniów z klasy Ib i Ic.  Zanim pierwszaki zawołały Mikołaja, zaprezentowały szkolnej społeczności  mikołajkowe przedstawienie. Były piosenki, wiersze i tańce a nawet pędzący zaprzęg reniferów. Przedszkolne dzieci oraz uczniowie z zainteresowaniem oglądali występy. Wejście Mikołaja wywołało powszechną radość. Jak na Mikołaja przystało i nasz gość przyniósł dla wszystkich prezenty – cukierki. Gdy rozdał już paczuszki ze słodką zawartością serdecznie żegnany opuścił zgromadzone na sali gimnastycznej dzieci. Mikołaju zapraszamy do nas za rok.

Mikołajki naszego szczepu

8 grudnia w gościnnych murach Przedszkola „Króla Maciusia I” odbyły się mikołajki Szczepu nr 1 im. Jurka Szumachera działającego przy naszej szkole. Do tego dnia zuchy, harcerze i instruktorzy  przygotowywali się już od dawna ponieważ prezenty trzeba było wykonać własnoręcznie. Najstarsi harcerze z drużyny „Czarne Stopy” uszyli dla zuchów misie, w zamian zuchy z gromady „Leśne Duszki” wykonały dla nich zakładki do książek.  Młodsi harcerze, z drużyn „Mech” i „Strażnicy Nieba” również wymienili  się upominkami. Harcerze z „Mchu” zrobili drewniane renifery a  „Strażnicy Nieba” ozdobili bombki. Kadra szczepu także wymieniła się upominkami. Aby dostać prezent trzeba było wykonać wylosowane zadanie. Przysporzyło to wszystkim dużo radości. Po rozdaniu prezentów była składkowa uczta. Nasze szczepowe mikołajki potwierdziły, że „wszyscy harcerze to jedna rodzina”.

dodano 2017/12/12 Barbara Szpilarska