Sekretne życie ptaków:

17 listopada uczniowie klasy 0a i 0b uczestniczyli w ciekawych warsztatach przyrodniczych pt.” Sekretne  życie ptaków”.  Zajęcia aktywizowały wiele zmysłów dzieci, które mogły dotknąć, usłyszeć i zobaczyć z bliska tajemnice fascynującego świata ptaków. Kolorowa scenografia, liczne rekwizyty, odgłosy natury, odpowiednia intonacja głosu prowadzącego – to wszystko zabiera uczestników w niezwykłą podróż. Podczas lekcji dzieci mogły zobaczyć różnorodne ptasie domostwa, przyjrzeć się i dotknąć naturalne ptasie pióra, posłuchać pięknych śpiewów kosa czy słowika, zatańczyć jak żurawie na zlotowisku, wcielić się w gawrony i przeżyć jeden dzień z ich życia, przebrać się w maskujący strój obserwatora ptaków, spróbować jak to jest podglądać ptaki przez lornetkę. Na koniec zajęć dzieci otrzymały małe upominki. Dziękujemy za ciekawą lekcję.

dodano 2017/11/20 Magdalena Jaworska-Ratz