Skąd nasz ród?:

17 października uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych obejrzeli przedstawienie Skąd nasz ród? zorganizowane przez Teatr Artenes. Akcja sztuki to 964 rok. Ówczesny władca Mieszko zastanawia się nad przyszłością swojego księstwa. Postanawia przebrać się za wędrowca i rusza w drogę, by poznać opinię ludu. Podczas podróży spotyka Wikingów, którzy planują najazd na jego tereny.  Niespodziewanie okazuje się, że to starcie ma istotny wpływ na losy obu kultur. Widzowie przypomnieli sobie podczas spektaklu nie tylko wiadomości historyczne, ale i legendy polskie. Dodatkową atrakcją był nieplanowany występ na scenie Karola Grygiela z klasy 6a, który wcielił się w rolę Ziemowita.

dodano 2017/10/21 Katarzyna Rachwalska-Kalisz