Święto Jedynki:

16 listopada w Małej Jedynce rozpoczął się od apelu, na którym gościliśmy panią Emilę Roszkowską emerytowaną nauczycielkę naszej szkoły. Pani Emilia dzieliła się wspomnieniami dotyczącymi pracy z dziećmi w dawnym budynku szkoły. Odpowiadała na wszystkie pytania dotyczące lat ubiegłych. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie dzieci. Później Celinka Gąsiorowska uczennica klasy 3b, przedstawiła przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną o patronie naszej szkoły. Na jej podstawie odbył się mini-quiz, który wszyscy rozwiązali znakomicie. Na zakończenie uczniowie odśpiewali hymn szkoły. Druga część Święta Szkoły odbywała się w klasach, gdzie uczniowie tworzyli oryginalne prace plastyczne związane z dzisiejszymi przeżyciami.

Jak co roku uczniowie Jedynki spotkali się 15 listopada,  by wspólnie świętować  i uczyć się w dniu Święta Szkoły. Z tej okazji członkowie społeczności szkolnej wzięli udział w uroczystym apelu, podczas którego zostali zapoznani z historią najstarszej placówki oświatowej w naszym mieście. Następnie dzieci z klas czwartych uczestniczyły w „otrzęsinach”, które przygotowali dla nich piątoklasiści. Uczniowie klas szóstych rywalizowali podczas zmagań związanych z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza, zaś siódmoklasiści, po obejrzeniu adaptacji filmowej „Krzyżaków”, rozwiązywali związane z nią zadania. Wszystkim ten czas upłynął w miłej atmosferze.

dodano 2017/11/17 Ewa Błahuta, Katarzyna Karpińska