Chcemy oddychać czystym powietrzem:

16 i17 listopada  uczniowie trzech klas pierwszych i trzech klas trzecich  uczestniczyli w zajęciach  programu edukacyjno-informacyjnego dla dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego pt. Edukacyjny program ekologiczny „Czyste powietrze w województwie mazowieckim” opracowanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Głównym celem tego programu jest wyjaśnienie uczniom jakie są właściwości powietrza, źródła, rodzaje i skutki zanieczyszczeń powietrza, pojęcie niskiej emisji i przyczyny jej powstania. Zajęcia mają także uświadomić jakie są skutki ekologiczne i zdrowotne tzw. niskiej emisji.

dodano 2017/11/17 Ewa Błahuta